Luchtwassystemen

Programma Gecombineerde Luchtwassystemen - PGL

De ministeries VROM en LNV voeren samen het Programma Gecombineerde Luchtwassystemen (PGL) uit. Het beleidsdoel van het PGL is de vermindering van de uitstoot van ammoniak, fijnstof en geur in de intensieve veehouderij. Het programma bevordert de introductie en ontwikkeling van gecombineerde luchtwassystemen door middel van onderzoek, demonstraties en investeringsregelingen.
Voor de periode 2006-2009 is een bedrag van 10 miljoen euro gereserveerd voor onderzoek naar het versneld beschikbaar en toepasbaar maken van gecombineerde luchtwassers. Ook is 15 miljoen euro gereserveerd voor het stimuleren van de invoering van luchtwassers in de praktijk door middel van subsidie. De Tweede Kamer is schriftelijk over het programma geïnformeerd in kamerbrieven over de startfase en over de voortgang van het PGL.

* De rest van dit artikel en veel andere mogelijkheden alleen beschikbaar voor leden. Meer informatie voordelen lidmaatschap