Helaas, deze regeling is verlopen, maar er zijn wel andere interessante regelingen voor je beschikbaar.
Bekijk alle regelingen
Subsidies

Diabetes II Doorbraakprojecten

Subsidie om onderzoekers te stimuleren om vernieuwende, baanbrekende en risicovolle oplossingsrichtingen met potentieel grote klinische impact te testen en zo oplossingen aan te dragen om diabetes type 2 te stoppen. Per project met een looptijd van maximaal 12 maanden kan er maximaal €100.000 worden aangevraagd. 

Status:
Gesloten
Jaarbudget:
Variabel
Per uitgifte
Afhankelijk van aanvraag
Indientermijn:
-

Realiseer jouw ambitie

Realiseer jouw ambitie

Meld je hier aan

Toepassing

Subsidie voor doorbraakproject met als doel: nieuwe inzichten en onverwachte doorbraken in medisch en/of gezondheidsonderzoek in diabetes type 2.

De focus ligt op het ontwikkelen van een innovatief idee tot een proof of concept. Er wordt gefinancierd op basis van een innovatief idee of visie, zonder de noodzaak van voorafgaand voorwerk. Projecten zijn overwegend fundamenteel van aard en staan aan het begin van de kennisketen. Het gaat niet om toegepast onderzoek. De nadruk ligt op het uitwerken van het idee waarbij de uitkomst negatief kan zijn.

Onderzoeksgebieden
Een vernieuwende baanbrekende oplossingsrichting kan uit de volle breedte van het diabetesveld en gelieerde kennisvelden komen. Daarbij is de opdracht leidend: welke nieuwe kennis gaat hét verschil maken bij het voorkomen en stoppen van diabetes type 2?
In de bijlage (paragraaf: doel subsidieoproep, pagina 1) kun je voorbeelden van onderzoeksgebieden vinden.

Doelgroep

  • De hoofdaanvrager, tevens projectleider/penvoerder, mag maar éénmaal een project binnen deze ronde Doorbraakprojecten indienen. De hoofdaanvrager is een gepromoveerde onderzoeker
  • Doelgroep: Onderzoekers van Nederlandse universiteiten, NWO en KNAW- instituten, RIVM, TNO en het Nederlands Kanker Instituut. Medewerkers van andere onderzoeksinstituten kunnen slechts aanvragen indienen wanneer naar het oordeel van ZonMw aan de volgende criteria wordt voldaan:
    • Het instituut is gevestigd in Nederland
    • Het instituut heeft een onafhankelijke onderzoekstaak
    • Het instituut ontvangt minimaal 50% publieke financiering
    • In het geval het instituut activiteiten uitvoert die het instituut kwalificeren als een onderneming in de zin van het Europese staatssteunrecht, dan voert het instituut een gescheiden boekhouding ten aanzien van de economische activiteiten en de niet- economische activiteiten. De ZonMw subsidie op grond van de onderhavige subsidieoproep komt uitsluitend ten goede aan niet-economische activiteiten
    • Het instituut heeft geen winstoogmerk anders dan ten behoeve van het doen van verder onderzoek
    • In het onderzoek waarvoor subsidie wordt gevraagd werkt het instituut samen met een universiteit, blijkend uit een personele of materiële bijdrage aan het onderzoek vanuit die universiteit
    • De onderzoekers hebben vrijheid van publicatie in de internationale wetenschappelijke literatuur.
  • Een doorlopend contract is niet noodzakelijk, ook onderzoekers aan het einde van hun huidige contract kunnen indienen; het instituut waar het onderzoek zal worden uitgevoerd moet wel worden opgegeven
  • De hoofdaanvrager besteedt minimaal 0,4 fte aan dit project. Indien de aanstelling niet ten laste hoeft te komen van dit project dient u hiervoor (bij een eventuele honorering) een verklaring van uw instelling aan te leveren. Geef dit duidelijk aan in het budget
  • Een achtergrond in diabetes type 2 onderzoek of gelieerde velden (zoals hierboven genoemd in de voorbeelden bij het onderzoeksgebied) met kennis van metabole gezondheid is een pré.

Voorwaarden

Relevantiecriteria

  • Het project draagt bij aan het doel van het Diabetes Fonds om nieuwe wetenschappelijke inzichten te ontwikkelen en te bewerkstelligen om diabetes type 2 te voorkomen of te genezen.
  • De onderzoeksvraag is relevant voor mensen met (een risico op) diabetes type 2. Het project duidt de relevantie van de nieuwe kennis voor de wetenschap en/of de zorgpraktijk en beschrijft daarbij de meerwaarde van het onderzoek.
  • Indien het onderzoek bij mensen wordt uitgevoerd, dan wordt rekening gehouden met een minimale belasting van het studieprotocol.

Kwaliteitscriteria
Beoordeling op de kwaliteit van het plan (70%) en de kwaliteit van de onderzoeker (30%).
Zie de bijlage (paragraaf: Beoordelingscriteria, pagina 3) voor en specificatie van de beoordelingscriteria.

Subsidie

Per project met een looptijd van maximaal 12 maanden kan er maximaal €100.000 worden aangevraagd. Voor deze subsidieronde is een budget van €1,9 miljoen beschikbaar.

Matching is toegestaan, maar niet verplicht en levert geen voordeel op in de beoordeling. Indien het salaris van de onderzoeker niet ten laste komt van het aangevraagde budget, wordt die bijdrage als matching beschouwd.

Aanvragen

Aanvragen kunnen uitsluitend elektronisch en conform de richtlijnen worden ingediend via het ProjectNet-systeem van ZonMw (zie links)

Hiermee rekening houden bij de aanvraag

  • Aanvragen kunnen uitsluitend elektronisch en conform de richtlijnen worden ingediend via het ProjectNet-systeem van ZonMw
  • Aanvraag in het Engels
  • De lekensamenvatting van de aanvraag is toegankelijk geschreven, in lekentaal en in het Nederlands (max. 300 woorden)
  • Het budget kan worden gebruikt voor (deel)financiering van de aanstelling van de hoofdaanvrager, uitvoerend en ondersteunend personeel en materiële kosten
  • De hoofdaanvrager dient minimaal 0,4 fte aan dit project te besteden
  • De aanvrager kan bij een subsidieaanvraag alleen verplichte bijlagen toevoegen
  • Er is géén aparte gespecificeerde begroting noodzakelijk
  • Daarnaast is er facultatief de mogelijkheid een bijlage van maximaal 1 A4 met figuren en tabellen toe te voegen
  • Andere bijlagen zoals een apart cv of support letter zijn niet toegestaan en worden niet meegenomen bij de beoordeling van de aanvraag
  • Door de aanvrager mee te sturen verplichte bijlage(n):
    • Aanvraagformulier Diabetes II Doorbraakprojecten

Indientermijn

Gebruikersnotities regeling/verstrekker

Deel je kennis/ervaring over deze regeling of verstrekker met de Fondswervingonline community.

Contact

Gebruikersnotities regeling

Deel je kennis/ervaring over deze regeling of verstrekker met de Fondswervingonline community.

Maak een notitie

Funding informatie

Wij ondersteunen deze organisatie types
Non-profit Onderzoekers en onderzoekcentra
Onze aandacht gaat uit naar
Onderzoek en ontwikkeling
Zorg en welzijn
Wij zijn werkzaam in
Nederland Provincie Drenthe Provincie Flevoland Provincie Friesland Provincie Gelderland Provincie Groningen Provincie Limburg Provincie Noord-Brabant Provincie Noord-Holland Provincie Overijssel Provincie Utrecht Provincie Zeeland Provincie Zuid-Holland
Deel deze pagina

Als lid weet je bij wie en hoe je aanvraagt

Per regeling zie je wie het geld geeft, wie mag aanvragen en hoe de aanvraag loopt. Onze redactie vindt ook subsidies en fondsen zonder eigen website.
  • Vind het geld: ruim 4.000 subsidies en fondsen, elke maand tientallen nieuwe
  • Vraag het aan: een eerste opzet van brief, projectplan en begroting
  • Houd overzicht: nieuwe regelingen voor je profiel in je mail, je aanvragen op één plek
  • Voor stichtingen, verenigingen, culturele en maatschappelijke organisaties, en hun projecten
  • Ruim 1.500 leden, van lokale stichting tot Erasmus MC Foundation. Sinds 2001 aan de kant van de aanvrager.

Direct toegang, per jaar of per maand

  • Jaar € 525 (€ 43,75 per maand, jaarlijks betaald)
  • Maand € 59, per maand opzegbaar
  • Inclusief btw. Geen proefperiode.