Helaas, deze regeling is verlopen, maar er zijn wel andere interessante regelingen voor je beschikbaar.
Bekijk alle regelingen
Subsidies
Fondsen

Tot € 1.000 subsidie voor klimaatactie door jongeren in Europa

Welke subsidies zijn er voor jongeren en vriendengroepen zonder stichting die willen bijdragen aan klimaatactie? Niet-geregistreerde groepen en jonge activisten in de EU kunnen tot € 1.000 subsidie aanvragen voor lokale klimaatacties, bewustwordingscampagnes en trainingen. Deze regeling is speciaal bedoeld voor informele groepen die bestaan uit minimaal drie personen onder de 30 jaar. De activiteiten duren 6 tot 12 maanden en aanvragen kunnen tot 8 juni 2025 worden ingediend per e-mail.

Betere wereld - Klimaatactie - Protest - Actie
Status:
Gesloten
Jaarbudget:
Variabel
Per uitgifte
€ 0 - € 1.000
Indientermijn:
-

Realiseer jouw ambitie

Realiseer jouw ambitie

Meld je hier aan

Toepassing

Deze micro-grants zijn bedoeld voor jonge klimaatactivisten en informele groepen in Europa die hun eerste stappen zetten in de klimaatbeweging. De subsidie is gericht op het ondersteunen van grassroots initiatieven met een focus op jongeren, diversiteit, inclusie en ecofeminisme. 

Aanvragen moeten gericht zijn op bewustwording, mobilisatie, pleitbezorging of capaciteitsopbouw, bijvoorbeeld via publieke acties, lokale trainingen of campagnes. 

De regeling ondersteunt geen operationele kosten, religieuze of politieke activiteiten, of projecten buiten de EU. Het initiatief moet duidelijk bijdragen aan het versterken van de klimaatactiebeweging en de aanvrager moet kunnen aantonen het project op transparante wijze financieel te beheren.

Mogelijke projecten

  • Bewustwordingscampagnes over klimaatverandering
  • Publieke acties of demonstraties
  • Trainingen of workshops rond klimaatrechtvaardigheid
  • Mobilisatiecampagnes in achtergestelde wijken
  • Advocacy-activiteiten voor jongerengroepen

Doelgroep

Particulieren, studenten.

Werkgebied

Europa (EU-lidstaten).

Voorwaarden

  • Aanvrager is een natuurlijk persoon
  • De groep bestaat uit minstens drie mensen
  • De groep is jonger dan 30 (leiding/management)
  • Woonachtig in een EU-lidstaat
  • Projectduur minimaal 6 maanden
  • Geen andere financiering vanuit het DEAR-programma
  • Activiteiten moeten vallen binnen bewustwording, mobilisatie, training of advocacy

Restricties

  • Geen vergoeding voor nieuwe apparatuur
  • Geen winstgevende activiteiten
  • Geen cofinanciering van andere EU-projecten
  • Alleen binnen EU uitgevoerde projecten
  • Geen religieuze of politieke activiteiten
  • Geen financiering voor persoonlijke ontwikkeling (bijv. studiekosten)

Subsidie

Maximaal € 1.000 per project.

Subsidieadvies

  • Dien een goed onderbouwd plan in met duidelijke doelen, een realistische planning en een transparant budget.
  • Wees specifiek over je doelgroep, aanpak en verwachte impact.
  • Gebruik geen project dat reeds elders is ingediend of gefinancierd.

Aanvragen

Aanvragen kan door het ingevulde aanvraagformulier, de verklaring van eer, de uitsluitingsverklaring en de consultatiesurvey uiterlijk 8 juni 2025 per e-mail te sturen naar fundingfairerfutures@gceurope.org.

Indientermijn

Gebruikersnotities regeling/verstrekker

Deel je kennis/ervaring over deze regeling of verstrekker met de Fondswervingonline community.

Contact

Gebruikersnotities regeling

Deel je kennis/ervaring over deze regeling of verstrekker met de Fondswervingonline community.

Maak een notitie

Funding informatie

Wij ondersteunen deze organisatie types
Particulier
Onze aandacht gaat uit naar
Algemeen
Maatschappij en samenleving
Natuur, milieu en energie
Wij zijn werkzaam in
Europa Nederland Provincie Drenthe Provincie Flevoland Provincie Friesland Provincie Gelderland Provincie Groningen Provincie Limburg Provincie Noord-Brabant Provincie Noord-Holland Provincie Overijssel Provincie Utrecht Provincie Zeeland Provincie Zuid-Holland
Deel deze pagina

Als lid weet je bij wie en hoe je aanvraagt

Per regeling zie je wie het geld geeft, wie mag aanvragen en hoe de aanvraag loopt. Onze redactie vindt ook subsidies en fondsen zonder eigen website.
  • Vind het geld: ruim 4.000 subsidies en fondsen, elke maand tientallen nieuwe
  • Vraag het aan: een eerste opzet van brief, projectplan en begroting
  • Houd overzicht: nieuwe regelingen voor je profiel in je mail, je aanvragen op één plek
  • Voor stichtingen, verenigingen, culturele en maatschappelijke organisaties, en hun projecten
  • Ruim 1.500 leden, van lokale stichting tot Erasmus MC Foundation. Sinds 2001 aan de kant van de aanvrager.

Direct toegang, per jaar of per maand

  • Jaar € 525 (€ 43,75 per maand, jaarlijks betaald)
  • Maand € 59, per maand opzegbaar
  • Inclusief btw. Geen proefperiode.