Een bemiddelaars subsidie kan aangevraagd worden voor zeer uiteenlopende plannen, zoals voor het verrichten van (voor-)onderzoek, het schrijven van een essay of publicatie of het samenstellen van een tentoonstelling, manifestatie, of symposium met een bepaald thema.
Curatoren, critici, theoretici en beschouwers die een uitzonderlijke bijdrage leveren aan de ontwikkeling en de stimulering van de hedendaagse beeldende kunsten, vormgeving en/of bouwkunst in Nederland kunnen een subsidie aanvraag indienen.
Een bemiddelaarssubsidie is bestemd voor bijzondere plannen en werkzaamheden die niet voor rekening van een instituut of organisatie genomen kunnen worden en die niet in vast dienstverband tot stand komen. In uitzonderlijke gevallen kan voor de realisatie van een tentoonstelling een subsidie worden aangevraagd. De subsidie kan daarnaast worden aangevraagd voor een reis of een werkperiode in het buitenland. Er kan geen subsidie worden verstrekt voor reguliere werkzaamheden.
Doelgroep
Curatoren, critici, theoretici en beschouwers die een uitzonderlijke bijdrage leveren aan de ontwikkeling en de stimulering van de hedendaagse beeldende kunsten, vormgeving en/of bouwkunst in Nederland kunnen een aanvraag indienen.
Beoordeling
Bij de beoordeling van het werk van de bemiddelaar spelen, al dan niet in samenhang met elkaar, de volgende criteria een rol:
- de kwaliteit van het werk
- het belang van het plan voor de ontwikkeling van de hedendaagse kunsten in Nederland
- de mogelijke ondersteuning van het cultureel ondernemerschap van de in het plan betrokken kunstenaars
Tijdstip aanvragen
Een bemiddelaarssubsidie kan 2 keer per jaar tijdens door het Fonds BKVB vastgestelde rondes worden aangevraagd. De deadlines voor het indienen van een aanvraag voor een bemiddelaarssubsidie zijn op 1 maart en 1 september.