Subsidieregeling Noordelijke Innovatie Ondersteuningsfaciliteit 2010 - NIOF 2010
- Status:
- Gesloten
- Jaarbudget:
- Variabel
- Per uitgifte
- Afhankelijk van aanvraag
- Indientermijn:
- Doorlopend
Realiseer jouw ambitie
Realiseer jouw ambitie
Meld je hier aanDe subsidieregeling heeft als doel de subsidiëring van strategische activiteiten van de in artikel 3 opgenomen ondernemingen uit het midden- en kleinbedrijf in de provincies Fryslân, Groningen en Drenthe op het gebied van innoveren, marktverkenning, haalbaarheidsonderzoeken en marketingplannen, ten einde de marktsector in Noord-Nederland te versterken.
Artikel 3, Bepaalde ondernemingsactiviteiten
- Subsidie kan worden verstrekt aan een onderneming die volgens het handelsregister een vestiging heeft in de provincies Fryslân, Groningen of Drenthe en daar ondernemingsactiviteiten uitvoert.
- Ten minste 1 keer per jaar worden ondernemingsactiviteiten aangewezen, waarvoor een subsidie kan worden verstrekt. Daarbij dient het project uitsluitend dan wel nagenoeg uitsluitend betrekking te hebben op de desbetreffende ondernemingsactiviteit.
- Subsidie wordt niet verleend ten behoeve van een project dat verband houdt met de primaire productie van de in bijlage I van het EG-Verdrag opgenomen landbouwproducten.
- In afwijking van het derde lid kan wel subsidie worden verleend ten behoeve van een project dat verband houdt met de verwerking en afzet van landbouwproducten, met uitzondering van werkzaamheden op het gebied van producten die zijn bedoeld om melk en zuivelproducten te imiteren of te vervangen, zoals bedoeld in Verordening (EG) nummer 1234/2007 van de Raad.
Artikel 4, Ontwikkelingsprojecten van en vermarkting door ondernemingen
- Voor subsidie komen in aanmerking ontwikkelingsprojecten van en vermarkting door ondernemingen.
- Als subsidiabele kosten worden hierbij in aanmerking genomen voor wat betreft een:
- a. ontwikkelingsproject:
- 1. kosten van het inschakelen van een deskundige voor een advies en voor het (laten) bouwen van een prototype. Overige uitvoerende werkzaamheden door de onafhankelijke deskundige zijn niet subsidiabel;
- 2. de materiaalkosten voor het bouwen van een prototype;
- b. strategisch marketingplan: kosten van het inschakelen van een deskundige voor het maken of herzien van een beleidsplan voor de afzet van de onderneming;
- c. marktverkenning: kosten van het inschakelen van een deskundige voor het doen van onderzoek naar de afzetmogelijkheden van een product of dienst van de onderneming;
- d. haalbaarheidsonderzoek: kosten van het inschakelen van een deskundige voor het doen van onderzoek naar de technische of bedrijfseconomische mogelijkheden voor en gevolgen van de uitbreiding van de productie met een voor de onderneming nieuw product, nieuwe dienst of technisch nieuwe werkwijze;
- e. bedrijfsovername: kosten van het inschakelen van een deskundige voor het maken van een plan waarin de bedrijfseconomische haalbaarheid inzake de overname van een operationele onderneming in Fryslân, Groningen of Drenthe, behorende tot de doelgroep van deze regeling, wordt onderzocht. Daarbij is de overname gericht op voortzetting van de ondernemingsactiviteiten in Noord-Nederland. Ook het laten opstellen van een strategisch advies omtrent de betreffende overnamemogelijkheden is subsidiabel;
- f. ontwikkelingsproject van een cluster: kosten van het inschakelen van een deskundige voor advies en voor het bouwen of laten bouwen van een prototype, alsmede de materiaalkosten voor het bouwen van een prototype. Hierbij geldt het volgende.
- Deelnemers in een cluster kunnen uitsluitend zijn: ondernemingen, niet behorende tot dezelfde groep, en publieke en onafhankelijke private kennisinstellingen.
- Minimaal 2 van de deelnemers dienen ondernemingen te zijn die volgens het handelsregister zijn gevestigd of een nevenvestiging hebben in de provincie Fryslân, de provincie Groningen of de provincie Drenthe.
- De beschrijving van het project en het aandeel van iedere clusterpartner dient in een samenwerkingsovereenkomst te zijn vastgelegd.
- De ondernemingen die deelnemen in een cluster kunnen subsidie ontvangen voor hun aandeel in het ontwikkelingsproject van het cluster.
- a. ontwikkelingsproject:
- Het bedrag aan subsidiabele kosten genoemd in het tweede lid, onder a tot en met e, dat per project minimaal vereist is en het bedrag aan subsidiabele kosten waarvoor per project de subsidie maximaal wordt verleend, wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
- Het bedrag aan subsidiabele kosten genoemd in het tweede lid, onder f, dat per deelnemer in het cluster minimaal vereist is en het bedrag aan subsidiabele kosten waarvoor de subsidie per deelnemer maximaal wordt verleend, wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
- hoogste en ten minste 1 keer per jaar vast te stellen en bekend te maken bedrag.
- Het subsidiepercentage wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
Artikel 5, Implementatie van een ontwikkelingstraject
- De kosten van implementatie van een ontwikkelingstraject zijn subsidiabel.
- Als subsidiabele kosten worden in aanmerking genomen de kosten van investeringen in duurzame bedrijfsuitrusting als deze op grond van een uitgevoerd ontwikkelingsproject wordt gebouwd.
- De onder het tweede lid genoemde duurzame bedrijfsuitrusting dient permanent op de bedrijfslocatie aanwezig te zijn.
- Aan een onderneming wordt per kalenderjaar voor niet meer dan 2 aanvragen subsidie verleend.
- Het bedrag aan subsidiabele kosten, genoemd in het tweede lid, dat minimaal vereist is en het bedrag aan subsidiabele kosten waarvoor de subsidie maximaal wordt verleend, wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
- De subsidiepercentages voor de middelgrote en voor de kleine ondernemingen worden ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
Artikel 6, In dienst nemen van een kennisdrager
- De kosten van het in dienst nemen van een kennisdrager zijn subsidiabel.
- Als subsidiabele kosten worden in aanmerking genomen de loonkosten van een in dienst te nemen kennisdrager. Reis- en verblijfkosten en kosten op het gebied van begeleiding en scholing zijn niet subsidiabel.
- De in het tweede lid bedoelde kosten zijn gedurende maximaal 1 jaar subsidiabel en worden gemaakt ter uitvoering van een arbeidsovereenkomst met een kennisdrager.
- De arbeidsovereenkomst dient een omvang van ten minste 20 uur per week te hebben.
- Geen subsidie wordt verstrekt indien de kennisdrager in het jaar voorafgaand aan de subsidieaanvraag reeds werkzaam is geweest bij de onderneming of de groep waartoe de onderneming behoort.
- Aan een onderneming wordt per kalenderjaar voor niet meer dan 1 aanvraag subsidie verleend.
- Het bedrag aan subsidiabele kosten, genoemd in het tweede lid, dat minimaal vereist is en het bedrag aan subsidiabele kosten waarvoor de subsidie maximaal wordt verleend, wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
- Het subsidiepercentage wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
Artikel 7, Deelneming aan buitenlandse beurzen
- De kosten van deelname met een stand aan voor de onderneming nieuwe buitenlandse beurzen.
- Als subsidiabele kosten worden in aanmerking genomen de kosten van standbouw door derden en standhuur, het huren van een standplaats, het laten maken van presentatiemateriaal, huur van audiovisuele middelen, alsmede de kosten van ingehuurde sprekers en de kosten van transport en opslag ter plekke uitgevoerd door derden, voor de eerste keer dat de onderneming deelneemt aan een bepaalde beurs waarvoor de subsidie wordt gevraagd.
- Aan een onderneming wordt gedurende een kalenderjaar voor niet meer dan 2 aanvragen subsidie verleend.
- Het bedrag aan subsidiabele kosten, genoemd in het tweede lid, dat minimaal vereist is en het bedrag aan subsidiabele kosten waarvoor de subsidie maximaal wordt verleend, wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
- Het subsidiepercentage wordt ten minste 1 keer per jaar vastgesteld en bekendgemaakt.
Artikel 8, Algemene bepalingen omtrent subsidiabele kosten Niet subsidiabel zijn:
- a. omzetbelasting in de zin van de Wet op de omzetbelasting 1968 en vergelijkbare belasting van andere staten;
- b. kosten in verband met nakoming van wettelijke verplichtingen;
- c. kosten van personeelsaangelegenheden, scholing, opleidingen en cursussen, reis- en verblijfkosten, tenzij deze een integraal en bescheiden onderdeel vormen (maximaal 10%) van de subsidiabele kosten van de advisering door een deskundige;
- d. kosten van projecten tot kwaliteitsverbetering of procesverbetering gericht op certificering of de verwerving van erkenningscertificaten of daarmee vergelijkbaar zijn en kosten van projecten voor de uitvoering van maatregelen van milieubescherming of energiebesparing.
Artikel 9, Algemene bepalingen omtrent de hoogte van de subsidie
- Indien voor dezelfde kosten van het project een of meer andere subsidies zijn of worden verleend, kunnen deze subsidies bij de verlening of - indien deze na de verlening zijn toegekend - bij de vaststelling op het bedrag van de subsidie in mindering worden gebracht.
- Het bedrag van de subsidie wordt rechtevenredig verlaagd indien de onderneming deel uitmaakt van een groep of een cluster en de gesubsidieerde activiteiten mede betrekking hebben op de vestigingen van de groep of het cluster buiten de provincies Fryslân, Groningen of Drenthe.
- Het bedrag van de subsidie wordt verlaagd indien de normen van de Europese Commissie daartoe nopen.
Artikel 10, Verdeelsystematiek
- Op basis van volgorde van binnenkomst van de aanvraag wordt besloten, met dien verstande dat wanneer de aanvrager met toepassing van artikel 4:5 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) in de gelegenheid is gesteld de aanvraag aan te vullen, als datum van ontvangst geldt de dag waarop de aanvulling is ontvangen.
- Voor zover door verstrekking van subsidie voor aanvragen, die op dezelfde dag zijn ontvangen, het subsidieplafond wordt overschreden, wordt de onderlinge rangschikking van de aanvragen vastgesteld door middel van loting.
Artikel 11, Weigeringsgronden De subsidie wordt, onverminderd het bepaalde in artikel 4:35 van de Awb in ieder geval geweigerd indien:
- a. ter zake van de subsidiabele kosten verplichtingen zijn aangegaan langer dan 4 weken vóór de ontvangst van de aanvraag;
- b. het project niet voldoet aan de voorschriften van deze regeling;
- c. het project niet in overeenstemming is met het doel van deze regeling;
- d. tegen het project anderszins overwegende bezwaren bestaan; of
- e. indien de aanvragende onderneming niet belastingplichtig is in de zin van Wet inkomstenbelasting 2001 of van de Wet op de vennootschapsbelasting 1969
Artikel 12, Besluit op de aanvraag
- De termijn voor het nemen van een besluit op een subsidieaanvraag wordt gesteld op 8 weken na de datum van ontvangst van de aanvraag.
- Het besluit tot verlening van een subsidie vermeldt de begrote subsidiabele kosten, de subsidiegrondslag, het subsidiepercentage en het maximale subsidiebedrag.
Artikel 13, Verplichtingen van de subsidieontvanger
Bij de subsidieverlening wordt in elk geval de verplichting opgelegd de kosten van de uitvoering van het project op eenduidige wijze in de administratie van de subsidieontvanger weer te geven.
Artikel 14, Wijzigings- of intrekkingsgronden
De subsidie kan onverminderd het bepaalde in de artikelen 4:48 en 4:50 van de Awb worden ingetrokken of ten nadele van de subsidieontvanger worden gewijzigd, indien:
- a. het project niet wordt uitgevoerd volgens de voorschriften van deze regeling, of
- b. het project niet in overeenstemming is met het doel van deze regeling.
Artikel 15, Voorschotten
Ten minste één keer per jaar wordt de mogelijkheid tot het verstrekken van een voorschot vastgesteld en bekendgemaakt.
Artikel 16, Subsidievaststelling
- De subsidieontvanger dient uiterlijk binnen 4 weken na afloop van het tijdvak waarin het project moet zijn uitgevoerd, een aanvraag tot subsidievaststelling in met gebruikmaking van een daartoe ter beschikking gesteld aanvraagformulier.
- De subsidieontvanger dient ten minste `10 jaar nadat de vaststelling van de subsidie onherroepelijk is geworden haar administratie ten aanzien van de kosten van de uitvoering van het project te bewaren en toegankelijk te houden.
Artikel 17, Bedrag vaststelling
Het subsidiebedrag wordt vastgesteld op basis van de subsidiabele kosten die zijn gemaakt en betaald ten behoeve van het project.
Artikel 18, Termijnen
De termijn voor het nemen van een besluit op een aanvraag tot subsidievaststelling wordt gesteld op 13 weken na de datum van ontvangst van de aanvraag.
Artikel 19, Toezicht
- Ten behoeve van de uitvoering van deze regeling kunnen toezichthouders als bedoeld in artikel 5:11 van de Awb worden aangewezen.
- De in het eerste lid bedoelde toezichthouders zijn belast met het toezicht op de naleving van de in of krachtens de Awb en in of krachtens deze regeling gegeven voorschriften.
Artikel 20, Overgangsrecht
- De Subsidieregeling Noordelijke Innovatie OndersteuningsFaciliteit 2008 wordt ingetrokken met ingang van 20 november 2009.
- Op aanvragen die zijn ingediend vóór 20 november 2009 blijft de Subsidieregeling Noordelijke Innovatie OndersteuningsFaciliteit 2008 van toepassing.
Artikel 21, Afkondiging en inwerkingtreding
- Deze verordening wordt gepubliceerd en treedt in werking met ingang van 20 november 2009.
- Deze verordening werkt terug tot 20 november 2009 voor zover de afkondiging, bedoeld in artikel 136 van de Provinciewet, plaatsvindt na 20 november 2009.
Gebruikersnotities regeling/verstrekker
Deel je kennis/ervaring over deze regeling of verstrekker met de Fondswervingonline community.
Contact
Leonard Springerlaan 15
9727 KB Groningen
Nederland
Gebruikersnotities regeling
Deel je kennis/ervaring over deze regeling of verstrekker met de Fondswervingonline community.
Deze informatie bekijken?
- Eenvoudige navigatie: Vind moeiteloos je weg door meer dan 4000 regelingen met ons intuïtieve platform.
- Real-time alerts: Mis nooit meer een kans met onze gepersonaliseerde meldingen.
- Effectief beheer: Houd subsidies en fondsen overzichtelijk bij met je eigen dashboard.