Subsidie voor nieuwe activiteiten van musea
Subsidie voor vernieuwende activiteiten van musea. Het vernieuwende kan zitten in bijvoorbeeld het versterken van de inhoudelijk museale kwaliteit, het vergroten van het publiekbereik door bepaalde maatregelen te nemen of door het aangaan van samenwerkingsprojecten met andere erfgoedinstellingen in de gemeente of in de regio. Daarnaast kan er subsidie worden verstrekt voor het organiseren van grote spraakmakende tentoonstellingen en voor activiteiten die die betrekking hebben op het versterken van de identiteit en het leefbaar maken van de geschiedenis. De subsidie is afhankelijk van het soort project en is alleen aan te vragen door middelgrote en grotere musea en door historische organisaties. Voor activiteiten die vernieuwend zijn voor een museum of zich richten op het versterken van de identiteit of het beleefbaar maken van de geschiedenis bedraagt de subsidie maximaal 75% van de kosten met een maximum van €100.000. Voor het organiseren van grote spraakmakende tentoonstellingen bedraagt de subsidie maximaal 25% van de kosten met een maximum van €100.000. Je kunt de subsidie twee keer per jaar online aanvragen.
Toepassing
Er kan subsidie worden verstrekt voor:
- Activiteiten die vernieuwend zijn voor een museum op een of meer van de volgende aspecten:
- Het versterken van de inhoudelijk museale kwaliteit met betrekking tot vaste presentaties, tijdelijke tentoonstellingen of educatieve activiteiten
- Het vergroten van het publieksbereik door maatregelen op het gebied van toegankelijkheid, bedrijfsvoering, automatisering, vrijwilligersbeleid of sponsorbeleid
- Het versterken van het netwerk door samenwerkingsprojecten met andere erfgoedinstellingen in de gemeente of in de regio aan te gaan of door samen te werken met andere instellingen die werkzaam zijn binnen de vrijetijd- of welzijnssector
- Het organiseren van grote spraakmakende tentoonstellingen in het werkgebied (zie onder)
- Activiteiten die betrekking hebben op het versterken van de Gelderse identiteit en het beleefbaar maken van de Gelderse geschiedenis, niet zijnde festivals
- Status:
- Gesloten
- Jaarbudget:
- Variabel
- Per uitgifte
- Afhankelijk van aanvraag
- Indientermijn:
-
-
Realiseer jouw ambitie
Realiseer jouw ambitie
Meld je hier aanDeze informatie bekijken?
- Volledig: per regeling de voorwaarden en restricties, de aanvraagroute met portaal en bijlagen, de contactpersoon bij de verstrekker en het oordeel van de redactie: wat de verstrekker zoekt en wanneer je indient.
- Geverifieerd: 4.000+ subsidies en fondsen, van lokaal tot Europees, elk gecontroleerd en gedateerd door een onafhankelijke redactie. Wat vervalt, sluiten we af.
- Bewaakt: alerts op maat van jouw sector, regio en organisatietype, bij nieuwe rondes, gewijzigde voorwaarden en naderende deadlines. Elke week komen er regelingen bij en sluiten er andere.
- Beheerd: in Mijn projecten en Mijn aanvragen houd je per aanvraag een dossier en stappenplan bij en zie je waar elke aanvraag staat. Alles blijft van je organisatie, ook als collega's wisselen; met een organisatielicentie werk je er met je team in.
- Onafhankelijk sinds 2001: geen betaalde plaatsing, geen sturing door verstrekkers. Geen advies, geen aanvragen schrijven: jij houdt de regie.
Zodat je geen kans mist
Op Fondswervingonline vind je 4.000+ subsidies en fondsen, van lokaal tot Europees, elk met deadline, voorwaarden en het oordeel van de redactie.
Onze leden werken bij stichtingen, zorg- en welzijnsinstellingen, culturele organisaties, onderwijsinstellingen, ontwikkelingsorganisaties en gemeenten, of zijn de fondsenwervers, subsidiecoördinatoren en bureaus die voor hen aanvragen.
Niet voor één losse aanvraag; wel voor wie meerdere keren per jaar aanvraagt of werft. Erasmus MC Foundation, ARTIS, Humanitas en VluchtelingenWerk Nederland werken ermee, naast honderden andere organisaties.
Geen proefperiode, geen verborgen kosten; je regelt alles zelf online, ook het opzeggen.