Samengevat
Subsidie tot €5.000 per jaar | Aanvragers: patiëntenverenigingen spijsvertering | Deadline: doorlopend | Max 2 projecten per jaar.
Toepassing
Waarvoor kun je deze subsidie gebruiken?
Deze subsidie biedt tot € 5.000 per jaar voor projecten van patiëntenverenigingen die voorlichting, lotgenotencontact of belangenbehartiging verbeteren voor mensen met een spijsverteringsziekte.
- Communicatie- en voorlichtingsprojecten
- Activiteiten voor lotgenotencontact
- Belangenbehartiging voor patiënten met een spijsverteringsziekte
- Projecten die directe winst opleveren voor de patiënt en diens omgeving
Het project moet een gezamenlijk belang dienen voor zowel de verstrekker als de patiëntenvereniging.
Doelgroep
Wie kan deze subsidie aanvragen?
Nederlandse patiëntenverenigingen die gelieerd zijn aan de verstrekker en zich inzetten voor patiënten met een spijsverteringsziekte.
- Alleen patiëntenverenigingen die zijn aangesloten bij de verstrekker komen in aanmerking
- De verstrekker werkt samen met circa 17 patiëntenverenigingen, waaronder verenigingen voor darmkanker, coeliakie, leveraandoeningen, Crohn en colitis, en prikkelbare darmsyndroom
- Bekijk het overzicht van aangesloten verenigingen op de website van de verstrekker
Werkgebied
Waar is deze subsidie beschikbaar?
- Nederland.
- De subsidie is beschikbaar voor Nederlandse patiëntenverenigingen.
Voorwaarden
Welke voorwaarden gelden?
- Het project heeft een duidelijk einddoel dat een concreet probleem aanpakt
- De resultaten leveren directe winst op voor de patiënt
- Het project dient een gezamenlijk belang voor verstrekker en patiëntenvereniging
- Het project moet binnen twee maanden na de toekenningsbrief starten
- Uiterlijk 30 dagen na afloop lever je een eindverslag en financiële verantwoording aan
- Bij publicaties vermeld je de naam, het logo en de website van de verstrekker
- De projectleider is verantwoordelijk voor het verloop en houdt de verstrekker op de hoogte van wijzigingen
Restricties
Wat komt niet in aanmerking?
- Aanvullende financiering voor voorgenomen of reeds lopende projecten
- Patiëntenverenigingen die niet gelieerd zijn aan de verstrekker
- Meer dan twee projecten per patiëntenvereniging per jaar
- Projecten die niet binnen twee maanden na toekenning starten (tenzij schriftelijk anders afgesproken)
Subsidie
Hoeveel subsidie kun je aanvragen?
Per patiëntenvereniging maximaal € 5.000 per jaar, verdeeld over maximaal twee projecten.
- Maximaal: € 5.000 per vereniging per jaar
- De aanvragende instelling neemt de resterende kosten voor eigen rekening, tenzij er cofinanciering is
- Betaling in twee delen: bij de start van het project en na goedkeuring van het eindverslag
- Bij cofinanciering gaat de betaling pas door nadat de cofinanciering schriftelijk is vastgelegd
Subsidieadvies
Hoe vergroot je je kans op subsidie?
- Hoe maak je je aanvraag sterker?
Formuleer een duidelijk einddoel dat een concreet probleem aanpakt. Laat zien dat het project direct resultaat oplevert voor patiënten en aansluit bij de strategie van de verstrekker. - Welke fouten moet je vermijden?
Dien geen aanvraag in voor aanvullende financiering van een lopend project. Dit komt niet in aanmerking. Zorg dat je aanvraag een op zichzelf staand project beschrijft. - Hoe betrek je patiënten bij het project?
Beschrijf in het aanvraagformulier concreet hoe patiënten betrokken zijn bij het ontwerp en de uitvoering van het project. Het formulier vraagt hier expliciet naar. - Waar moet je op letten bij cofinanciering?
Geef aan bij welke instantie je aanvullende subsidie hebt aangevraagd en onder welke voorwaarden. Meld het direct als je tijdens het project nog extra financiering aanvraagt.
Aanvragen
Hoe vraag je deze subsidie aan?
- Download het aanvraagformulier (zie bijlagen)
- Stuur het digitaal ondertekend per e-mail naar research@mlds.nl (in Word-formaat).
Wat moet je meesturen?
- Aanvraagformulier met digitale handtekeningen
- Projectbeschrijving (achtergrond, doelstelling, doelgroep, methode, verwachte resultaten; max 800 woorden)
- Werkplan met tijdsplanning en milestones
- Begroting (personeel, materiaal en ontwikkelkosten)
- Beschrijving patiëntenparticipatie bij ontwerp en uitvoering
Deadline: Doorlopend -- je kunt het hele jaar door aanvragen. Let op: het jaarbudget is beperkt. Zodra het budget op is, worden er dat jaar geen toekenningen meer gedaan.